اخبار

بازار داغ آپارتمان‌های قدیمی!!

بازار داغ آپارتمان‌های قدیمی!!


1396/12/16

در بهمن ماه امسال معاملات آپارتمان‌های قدیمی ۱۱ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته است. به گزارش ملک رادار و به نقل از ایسنا، سهم واحدهای نوساز از کل معاملات مسکن شهر تهران برای دومین سال متوالی سقوط کرد. بهمن ماه سال گذشته معاملات واحدهای کمتر از ۵ سال ۴.۸ درصد نسبت به سال قبل از آن کاهش یافته بود. امسال این رقم افت ۱۰.۶ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل تجربه کرد. بهمن ماه ۱۳۹۶ سهم واحدهای نوساز از کل معاملات، ۱۶ درصد نسبت به دو سال قبل کاهش یافت و از ۵۶.۵ درصد به ۴۸.۷ درصد رسید.

بیشتر
وضعیت بازار مسکن در 10 ماه اخیر

وضعیت بازار مسکن در 10 ماه اخیر


1396/12/08

به گزارش ملک رادار و به نقل از دنیای اقتصاد، تازه‌ترین آمار تیراژ و حجم سرمایه‌گذاری ساختمانی مربوط به ۱۰ ماه نخست سال جاری در پایتخت نشان می‌دهد: ساخت‌وساز پس از عبور از فاز پیش‌رونق در نیمه نخست سال جاری به ایستگاه رونق وارد شده و در این مسیر بافت فرسوده به سکوی پرواز پروانه‌های ساختمانی بدل شده است. ورود ساخت‌وساز به ایستگاه رونق طی ماه‌های اخیر در شهر تهراناز مسیر دو آمار مربوط به تیراژ پروانه‌های ساختمانی و میزان ریالی سرمایه‌گذاری ساختمانی قابل تایید است.

بیشتر
وضعیت مسکن در بهمن ماه 96

وضعیت مسکن در بهمن ماه 96


1396/12/05

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: در بهمن ماه سال جاری ۲۰ هزار و ۸۶۲ قرارداد خرید و فروش در معاملات مسکن شهر تهران به امضا رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بیشتر
چطور مجوز ساخت بگیریم؟

چطور مجوز ساخت بگیریم؟


1396/10/16

این روزها تهران شهر ساخت و ساز و تولد آپارتمان‌ها و برج‌های بلند است و هر روز شاهد ساخت آپارتمان‌هایی هستیم که جایگزین خانه‌های قدیمی یا آپارتمان‌های کم طبقه قبلی می‌شوند. شاید شما هم بخواهید خانه خود را به آپارتمانی پر واحد و امروزی تبدیل کنید یا بخواهید از این جریان ساخت و ساز شما هم سودی ببرید، آیا می‌دانید از کجا باید شروع کنید؟

بیشتر
تغییرات کلیدی در بودجه سال97

تغییرات کلیدی در بودجه سال97


1396/09/19

امروز یکشنبه معادل 19 آذر رئیس جمهور برای ارائه لایحه بودجه سال 97 در مجلس شورای اسلامی حضور یافت تا توضیحات مربوط به لایحه را ارائه کند. بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۷نیز از سوی رئیس‌جمهوری و با رویکرد اصلی «رشد اقتصادی فراگیر، اشتغال‌زا و ضد‌فقر» ابلاغ شده است.

بیشتر
در طالع سال آینده مسکن چه دیده می‌شود؟

در طالع سال آینده مسکن چه دیده می‌شود؟


1396/08/01

با توجه به تغییرات ایجاد شده در سود سپرده‌­های بانکی از یک طرف و تحرکات سیاست بین­‌الملل و دغدغه­‌های تداوم برجام از سوی دیگر نگرانی­‌های زیادی در باب وضعیت مسکن و تغییرات این بازار در شش ماه رو به رو و به خصوص در سال 97 به وجود آمده است.

بیشتر
5 سیاست مهم دولت در بخش مسکن

5 سیاست مهم دولت در بخش مسکن


1396/07/24

مهر: حامد مظاهریان در افتتاحیه هفدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن گفت: این همایش سالانه به منظور نقد و بررسی سیاست‌های بخش مسکن و طراحی این سیاست‌ها برای یک سال آینده برگزار می‌شود که در همایش امسال، ۵۹ کارشناس و متخصص حوزه مسکن، پذیرای نظرات فعالان این بخش هستند.

بیشتر
تسهیلات بدون سپرده مسکن؛ محبوب تهرانی ها

تسهیلات بدون سپرده مسکن؛ محبوب تهرانی ها


1396/07/18

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با اشاره به استقبال تهرانی ها از تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن گفت: جهت معاملات نشان دهنده ورود متقاضیان با سطح اقتصادی متوسط و متوسط رو به پایین است. به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، ابوالقاسم رحیمی انارکی تصریح کرد: حدود نیمی از متقاضیان خرید مسکن با استفاده از تسهیلات بانک مسکن در پایتخت، از طریق امکانات حساب ممتاز بانک مسکن و دریافت تسهیلات بدون سپرده اقدام به دریافت تسهیلات می کنند.

بیشتر
شناسایی 25 مقصر در حادثه پلاسکو!

شناسایی 25 مقصر در حادثه پلاسکو!


1396/07/12

پس از گذشت ماه ها از حادثه تلخ آتش سوزی ساختمان پلاسکو و حواشی آن، مهدی هداوند در هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره حادثه ساختمان پلاسکو و مقصران آن اظهار نظر کرد. بنا بر گزارش بنانیوز هداوند در این جلسه تاکید کرد: در واقع در رأس یک مثلث در حادثه پلاسکو مالک ساختمان قرار دارد که دارای مسئولیت بوده که ساختمان را ایمن نگه دارد. علاوه بر این ساختمان پلاسکو دارای شورای کسبه بوده که این شورا منتخب صاحبان سرقفلی‌ها بوده است.

بیشتر
خانه های نقلی مد می شوند!!!

خانه های نقلی مد می شوند!!!


1396/07/03

بنا بر گزارش بنانیوز؛ وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به کاهش بعد خانوار از پنج به ۳.۲ نفر عمده تقاضای بازار مسکن به سمت واحدهای ۵۰ تا ۷۰ متری تغییر کرده است. وی با بیان اینکه در بخش مسکن بعد خانوار از پنج نفر به ۳.۲ نفر کاهش یافته است، گفت: در نتیجه این تغییر روند جمعیتی تقاضا از مسکن لوکس و بزرگ مقیاس به خانه های ۵۰ تا ۷۰ متری تغییر کرده است. بنابراین سیاست گذاری بخش مسکن باید به سمت تقاضای واقعی بازار حرکت کند.

بیشتر
اقساطِ خانه مهربان تر می شوند

اقساطِ خانه مهربان تر می شوند


1396/07/01

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چندی پیش وزیر راه و شهرسازی از احتمال افزایش زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن و کاهش اقساط آن خبر داده بود. نیمه مردادماه امسال آخوندی در این‌باره گفته بود: «یکی از اقدامات اصلی دولت در این بخش طولانی‌تر شدن دوره بازپرداخت تسهیلات است که با این اقدام میزان اقساط کاهش می‌یابد. در صورت موافقت بانک مرکزی از طریق طولانی‌تر شدن دوره‌های اقساط و نیز کم شدن مدت سپرده‌گذاری میزان دسترسی خانوار‌ها به پرداخت تسهیلات بلندمدت افزایش می‌یابد.»

بیشتر
گرانی مسکن تا کجا؟

گرانی مسکن تا کجا؟


1396/06/25

این روزها در بحث های مربوط به بازار مسکن همه جا صحبت از افزایش قیمت است، نشانه های حرکت از رکود به سمت رونق بازار مسکن نگرانی ها و امیدهایی را هم زمان به همراه داشته است. در کنار دغدغه کسانی که می خواهند خانه دار شوند و نگران افزایش قیمت ها هستند، عده ای هم چشم امیدشان به سرمایه گذاری در بخش مسکن یا رونق مشاغل مرتبط با این حوزه است.

بیشتر
اجاره های میلیاردی خانه در تهران

اجاره های میلیاردی خانه در تهران


1396/06/15

امسال نیز مانند سال های گذشته با آمدن تابستان، بحث قیمت مسکن و اجاره بها رونق گرفت و از آنجایی که تابستان هنوز تمام نشده است، داستان مسکن و قیمت های آن همچنان بحث روز است. از افزایش چهل درصدی اجاره بها و گمانه زنی های مربوط به افزایش قیمت مسکن که بگذریم، موضوع خانه های اجاره ای با کرایه های میلیاردی بحث دیگر روز است.

بیشتر
شهردارِ امید با قیمت مسکن چه خواهد کرد؟

شهردارِ امید با قیمت مسکن چه خواهد کرد؟


1396/06/08

مساله مسکن، قیمت های سرسام آور خرید و اجاره بها، وجود خانه های خالی از سکنهء بدون مشتری و به طور کلی رکود بازر مسکن، مسائلی از میان انبوهی از مشکلات شهر تهران است که این شهر نجیب و آرام را روز به روز در خود می بلعند، مشکلاتی مانند ترافیک طاقت فرسا، آلودگی هوا، ریز گردها، آشفتگی بصری و ناهمگنی هویتی-فرهنگی که گریبان تهران را می فشارند.

بیشتر
گام به گام تا خرید یک خانه ایده آل

گام به گام تا خرید یک خانه ایده آل


1396/06/06

از روزهایی که خانه فقط سرپناه ما بود، قرن ها گذشته و امروز خانه فقط خانه نیست، ماَمن، هویت، فرهنگ، احساس و خودِ زندگی است. به دنبال آن، پیدا کردن خانه ای که پاسخ همه نیازهای ما را در خود داشته باشد، در زندگی شهری پیچیده و پر تب و تاب تهران امروز، کاری دشوار و زمان بر است.

بیشتر
مستاجران را دریابید

مستاجران را دریابید


1396/06/04

این روزها همه جا صحبت از افزایش نرخ اجاره بها در تهران و دلایل و پیامدهای آن است. میان مسئولین و صاحب نظران نیز در این مورد توافقی وجود ندارد، برخی آن را شایعه ای بیش نمی دانند و برخی از افزایش 40 درصدی نرخ اجاره بها گله می کنند. از طرفی تابستان است و گرمای بازار مسکن و نقل و انتقالات و حاشیه های پیرامون آن نقل محافلی است که به نوعی با مسکن سر و کار دارند. اما سراغ واقعیت را باید از مستاجرانی گرفت که با اجاره های سنگین ناچار به تمدید قراردادهای خود هستند و افزایش قیمت ها را با تمام جانِ خود لمس می کنند.

بیشتر
رکورد داغ اجاره نشینی

رکورد داغ اجاره نشینی


1396/06/01

یافتن مسکن اجاره ای مناسب که هم پاسخگوی نیاز ما بوده و هم اجاره بهای آن معقول و مناسب باشد، از دغدغه های جمعیت بسیاری است که به دنبال سرپناهی اجاره ای هستند. میزان در نوشتار اخیر خود به افزایش بی سابقه اجاره بها در تابستان امسال و عوامل موثر بر آن پرداخته است. با اشاره بر نقل قولی از یک کارشناس مسکن، دو عامل "کمبود سرانه ملی" و "افزایش بیکاری" را از دلایل افزایش قیمت اجاره ها دانسته و از افزایش 20 الی 30 درصدی اجاره ها در بعضی از مناطق تهران خبر داده است.

بیشتر
وب سایت جدید راه اندازی شد

وب سایت جدید راه اندازی شد


1396/04/15

وب سایت جدید برج مجلل سولماز با هدف اطلاع رسانی بهتر و بهبود عملکرد آن راه اندازی شد. با توجه به اینکه وب سایت در حال حاضر در حال تکمیل و توسعه است

بیشتر
logo-samandehi