اخبار


اجاره های میلیاردی خانه در تهران


امسال نیز مانند سال های گذشته با آمدن تابستان، بحث قیمت مسکن و اجاره بها رونق گرفت و از آنجایی که تابستان هنوز تمام نشده است، داستان مسکن و قیمت های آن همچنان بحث روز است. از افزایش چهل درصدی اجاره بها و گمانه زنی های مربوط به افزایش قیمت مسکن که بگذریم، موضوع خانه های اجاره ای با کرایه های میلیاردی بحث دیگر روز است. بنانیوز نیز با استناد به سایت تسنیم در مطلبی مفصل اینطور به موضوع خانه های اجاره ای گران قیمت پرداخته است:

بررسی بازار مسکن در مناطق شمالی پایتخت حاکی از آن است که گران ترین خانه‌های اجاره‌ای در این مناطق قرار دارند، واحدهای مسکونی فول امکاناتی که رهن کامل آنها یک و نیم تا حدود ۴ میلیارد تومان پول می‌خواهد.

بر این اساس یک رهن کامل واحد مسکونی ۴۴۰ متری نوسازی واقع در سعد‌آباد جنوبی با امکاناتی از جمله ۴ اتاق خواب، سونا، جکوزی، سالن بدنسازی و… ۳ میلیارد تومان است. این در حالی است که شاخص قیمت در این محله برای رهن کامل، ۴۵۰ میلیون تومان است.

در کامرانیه خانه‌ای با مساحت ۵۰۰ متر زیربنا فول امکانات و دارای روف گاردن با نرخ ۳ میلیارد تومان در فایل اجاره قرار گرفته است. شاخص قیمت برای رهن کامل واحد مسکونی با متراژ ۲۰۰ متر زیر بنا در کامرانیه شمالی ۴۰۰ میلیون تومان (متری ۲ میلیون تومان) است.

یک واحد مسکونی نوساز با زیربنای ۳۵۰ متر واقع در زعفرانیه دارای امکاناتی از جمله استخر، جکوزی، سالن بدنسازی و اجتماعات و روف گاردن دو میلیارد و پانصد میلیون تومان برای اجاره قیمت گذاری شده است. میانگین قیمت در این منطقه برای خانه ای ۲۰۰ متری، ۴۵۰ میلیون تومان است.

در ولنجک رهن کامل یک واحد نوساز ۵۱۰ متری فول امکانات و با دکور منحصر بفرد ۳٫۵ میلیارد تومان است. در همین منطقه رهن کامل خانه ای ۴۲۰ متری ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان است. این واحد مسکونی همه ویژگی ها و آیتم‌ها از جمله دو تراس بزرگ بسیار شیک و لوکس دارد.

رهن کامل خانه‌ ۴۲۰ متری در محمودیه شرقیه با امکانات استخر، سالن اجتماعات، سونا، جکوزی، سالن بدنسازی، روف گاردن ۲ میلیارد تومان است. این در حالی است که شاخص قیمت در محمودیه، برای خانه ای با متراژ ۱۶۲ متری، ۴۰۰ میلیون تومان یعنی هر مترمربع حدود ۲٫۴ میلیون تومان است. شاخص قیمت در این محله برای ۲۲۰ متر واحد مسکونی ۴۰۰ میلیون تومان یعنی هر مترمربع یک میلیون و ۸۱۰ هزار تومان است.

logo-samandehi