اخبار


گام به گام تا خرید یک خانه ایده آل


از روزهایی که خانه فقط سرپناه ما بود، قرن ­ها گذشته و امروز خانه فقط خانه نیست، ماَمن، هویت، فرهنگ، احساس و خودِ زندگی است. به دنبال آن، پیدا کردن خانه ­ای که پاسخ همه نیازهای ما را در خود داشته باشد، در زندگی شهری پیچیده و پر تب و تاب تهران امروز، کاری دشوار و زمان­ بر است. همه ما خاطرات و تجربه های زیادی داریم از جستجو و انتخاب خانه ای که مناسب سبک زندگی، بودجه و سلیقه ما باشد. تجربیاتی که گاهی حتی منجر به پرداخت هزینه های زیاد مالی، روانی و حتی فرهنگی شده است. وقتی خانه ای خریدیم که اشکالاتی داشته است که مشاورین املاک یا واسطه های دیگر از ما پنهان کرده بودند، احساس ناخوشایند اعتماد نکردن را تجربه کردیم، وقتی در مشغله کاری روزمره از این بنگاه به آن بنگاه رفتیم، آگهی های روزنامه را یک به یک خط زدیم و با سیستم های سنتی و قدیمی چانه زنی و تخفیف گرفتن انرژی مضاعفی را صرف کردیم، فکر کردیم چرا باید پیدا کردن خانه ای ایده آل یا حتی نسبتاً مناسب تا این حد دشوار باشد؟

شاخص های کلیدی شما برای خرید خانه چیست؟

از شیوه ها و تجربیات انتخاب خانه که بگذریم، مساله دیگر معیارهای یک انتخاب خوب است. یک خانه مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ درست است که بعضی از مواردی که از یک خانه مناسب انتظار داریم به سلیقه و روحیات ما بستگی دارد، اما چند خصیصه اصلی وجود دارد که به نظر می رسد برای همه ارزشمند و ایده آل است:

جانمایی محلی: اولین سوالی که هنگام خرید خانه از شما می پرسند این است که کدام محل را برای زندگی انتخاب می کنید؟ ویژگی های آب و هوایی، ترافیکی، دسترسی ها و ویژگی های فرهنگی ساکنین محله معیارهای بسیار مهمی هستند که در سبک زندگی ما تاثیر فوق العاده ای خواهند داشت.

نقشه: ما نیاز به خانه ای داریم که نقشه آن با سبک زندگی و سلیقه ما هم­خوانی داشته باشد. اینکه ما خانواده ای پر جمعیت هستیم یا خانواده ای کوچک، جمع گرا هستیم یا فردیت و تفکیک فضاهای فردی برایمان مهم است، اهل مهمانی های متعدد و شلوغ هستیم یا خیر، همه این عوامل در انتخاب تقشه مناسب تاثیر دارند.

مصالح به کار رفته: یک خانه خوش نقشه و در محلی مناسب که با مصالح بی کیفیت ساخته شده باشد، قطعاً خانه ای مناسب و ایده آل محسوب نمی شود. لازم است به کیفیت مصالحی که در نما، تاسیسات، تزئینات داخلی و تمام بخش های خانه به کار رفته است دقت کنیم.

تکنیک های اجرا: گاه بهترین مصالح و نقشه می توانند با تکنیک های ساخت و اجرای نامناسب خدشه دار شود و اشکالات اساسی و مهمی در خانه ایجاد کند. مثلاً خانه ای را فرض کنید که پنجره های دو جداره آن با دقت کافی نصب نشده است و صدا را به درون خانه منتقل می کند!

نور: احتمالاً یک خانه روشن و نورگیر برای همه ایده آل است، به خصوص برای ما مردم کشورهای شرقی، نور یکی از عناصر زندگی روزمره است و برای گردش نور در اتاق ها و فضاهای داخلی اهمیت زیادی قائل هستیم.

تهویه مناسب: حتماً زمانی که دنبال خانه ای مناسب بودید، دیده اید که در بعضی از خانه ها چیدمان پنجره ها و فضاهای داخلی طوری است که هوا در آن جریان پیدا نمی کند، در حالی که گردش هوا که در اصطلاح معماری به آن "کوران" می گویند، یکی از معیارهای موثر بر کیفیت زندگی در یک خانه مطلوب است.

قیمت: درست است که قیمت خانه ای که می خواهیم بخریم معمولاً یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب خانه است، اما اینکه قیمت یک خانه مناسب است یا نه، منطقاً به تمام عوامل بالا و جمع بندی مزیت ها و معایب آن بستگی دارد.

برج نشینی در منطقه5 با استانداردهای منطقه یک

 با توجه به داستان هایی که از مشکلات پیدا کردن و خرید و معیارهای انتخاب خانه گفتیم، شاید روایت تجربه ای نو از خرید خانه با شیوه ای کاملاً مدرن و آسان خالی از لطف نباشد. مدت مدیدی است که خرید از طریق مشاورین املاک اینترنتی در جامعه ما شروع شده و خرید خانه را تبدیل به تجربه ای آسان و مطمئن کرده است.

یکی از پروژه های موفق و پیشرو که کاملاً به صورت انحصاری و تخصصی انجام می شود، برج مجلل سولماز در منطقه پنج تهران است. برای اولین بار برج نشینی لوکس با استاندارد برج هایی که پیش تر فقط خاص منطقه یک تهران بود، حالا در منطقه 5 با قیمت مناسب شکل گرفته است و طبقه متوسط نیز می توانند آن را با کیفیتی مطلوب تجربه کنند.

برج سولماز را بیشتر بشناسید

برج سولماز با رعایت ظرافت­ های معماری، فنی، مهندسی و از طرف دیگر با نگاه دقیق و حرفه­ ای به امکانات رفاهی مورد نیاز، سبک زندگی مدرن و ایده ­آلی را برای ساکنین خود رقم زده است. برخی از مهم ­ترین خصوصیات برج مجلل سولماز که زندگی را به تجربه­ ای خاص و بی­ مانند تبدیل کرده ­اند، عبارتند از:

-طراحی 178 واحد با متراژهای 107 تا 180 متر در 11 طبقه مسکونی، به همراه 5 طبقه مشاعات که 280 واحد پارکینگ کاملاً استاندارد و سایر امکانات رفاهی-تفریحی برج را در خود جای می­ دهد.

-جانمایی برج در زمینی به مساحت 5000 متر مربع و زیربنای حدود 35000 متر مربع با داشتن فضای سبز و مشجر به مساحت 2500 متر مربع ، سولماز را به یکی از مجلل­ ترین برج ­باغ­ های شهر تهران با امتیازات ویژه تبدیل کرده است.

- سیستم مدیریت هوشمند(BMS)، بهینه ­سازی مصرف انرژی، نگهبانی 24 ساعته، دوربین مدار بسته در کل ساختمان، سیستم اعلام و اطفاء حریق، سالن ­های ایروبیک، بدنسازی و TRXبه همراه مربی حرفه­ ای، استخر، سونای خشک و بخار، جکوزی، اتاق ماساژ، حمام ترکی، کافی شاپ، مسیر پیاده روی سبز، باغ میوه و آب­نما در مسیر ورودی و... برخی از امکانات برج سولماز هستند.

  

logo-samandehi