اخبار


رکورد داغ اجاره نشینی


یافتن مسکن اجاره ای مناسب که هم پاسخگوی نیاز ما بوده و هم اجاره بهای آن معقول و مناسب باشد، از دغدغه های جمعیت بسیاری است که به دنبال سرپناهی اجاره ای هستند.

میزان در نوشتار اخیر خود به افزایش بی سابقه اجاره بها در تابستان امسال و عوامل موثر بر آن پرداخته است. با اشاره بر نقل قولی از یک کارشناس مسکن، دو عامل "کمبود سرانه ملی" و "افزایش بیکاری" را از دلایل افزایش قیمت اجاره­ ها دانسته و از افزایش 20 الی 30 درصدی اجاره ها در بعضی از مناطق تهران خبر داده است.

بدیهی است علاوه بر دو عامل فوق که میزان به آنها اشاره کرده است، عوامل دیگری همچون کاهش توان خرید خانه میان مردم و تقاضای بیشتر برای اجاره نشینی از سر ناچاری و همچنین دلایل متعدد دیگری که نیازمند کارشناسی دقیق و ارائه راهکارهای مدیریتی هوشمندانه است، در رکورد نرخ های اجاره بها تاثیر داشته است.

در همین رابطه خبر آنلاین اظهار نظر برخی از مشاورین املاک را زیر ذره بین قرار داده است: مشاور املاکی در رابطه با قیمت اجاره بها در مناطق جنوبی شهر می­ گوید: در حال حاضر قیمت‌های اجاره در این مناطق بیش از 30 درصد افزایش یافته و این درحالی است که کمتر مالکی قبول می‌کند که واحد خود را رهن کامل بدهد

وی در ادامه افزود: تمدید کردن واحد در برخی از موارد به نفع مستاجران است، اما در عین حال مستاجر مجبور است برای هایی از مشکلات جابجایی و... تن به قیمت‌های غیر معقول مالک بدهد. این مشاور املاک در خصوص بازار خرید و فروش مسکن نیز گفت: متاسفانه نشانه‌ها حاکی از آن است که قیمت ملک تا سال آینده درصد افزایش می‌یابد، البته این مساله باعث شده میزان خرید و فروش مسکن طی چند ماه گذشته کمی افزایش پیدا کند.

در پایان نگاهی داریم به برخی از نرخ های اجاره بها در ماه اخیر:

منطقه

متراژ

ودیعه

اجاره

سن بنا

جنت آباد

108 متر

25 میلیون تومان

دو میلیون و پانصد هزار تومان

18 سال

جوادیه

45 متر

15 میلیون تومان

پانصد هزار تومان

نوساز

یوسف آباد

200 متر

80 میلیون تومان

هفت میلیون تومان

30 سال

تهرانپارس

80 متر

40 میلیون تومان

یک میلیون و ششصد هزار تومان

3 سال

نارمک

130 متر

50 میلیون تومان

دو میلیون و پانصد هزار تومان

10 سال

پیروزی

70 متر

70 میلیون تومان

-

2 سال

نواب

55 متر

25 میلیون

هفتصد هزار تومان

13 سال

دیباجی

88 متر

40 میلیون

دو میلیون و هشتصد هزار تومان

10 سال

 

برگرفته از: خبر آنلاین

logo-samandehi