اخبار


تسهیلات بدون سپرده مسکن؛ محبوب تهرانی ها


عضو هیئت مدیره بانک مسکن با اشاره به استقبال تهرانی ها از تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن گفت: جهت معاملات نشان دهنده ورود متقاضیان با سطح اقتصادی متوسط و متوسط رو به پایین است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، ابوالقاسم رحیمی انارکی تصریح کرد: حدود نیمی از متقاضیان خرید مسکن با استفاده از تسهیلات بانک مسکن در پایتخت، از طریق امکانات حساب ممتاز بانک مسکن و دریافت تسهیلات بدون سپرده اقدام به دریافت تسهیلات می کنند.

وی تاکید کرد: بیشترین استقبال از تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن با اتکا به اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن از سوی ساکنان تهران صورت می گیرد و سایر تسهیلات موجود در مابقی شهرها و استان ها به نسبت جمعیت آنها و تعداد خریداران مسکن، متقاضیان بیشتری دارد.

انارکی با اشاره بر اینکه تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن مستلزم خرید اوراق است،گفت: هزینه خرید زمان از طریق خرید اوراق پرداخت می شود، ممکن است برای برخی از متقاضیان که شرایط لازم را برای دریافت تسهیلات مختص خانه اولی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم دارند، در درجه دوم مطلوبیت قرار داشته باشد، از این رو این تقاضا در شهر تهران ملموس تر است.

وی با بیان اینکه وضعیت بازار مسکن نشان می دهد درحال حاضر عمده تقاضای موجود در بازار مسکن از سوی متقاضیان خرید واحدهای مسکونی مصرفی است، افزود: در حال حاضر جهت معاملات در بازار مسکن نشان دهنده ورود متقاضیان با سطح اقتصادی متوسط و متوسط رو به پایین برای خرید مسکن است که عمدتا با استفاده از تسهیلات بانکی اقدام به خرید مسکن می کنند.


منبع: تی نیوز

logo-samandehi